Milyen jövő vár Európára?

    5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
    Milyen jövő vár Európára? - 5.0 out of 5 based on 1 vote

    Mivel hivatásos, profi jövőkutatótól mostanában nem olvastam semmit, ami az Európában eszkalálódó helyzetre adna tudományos igényű előrejelzést, kénytelen vagyok a saját kezembe venni a kristálygömböt.
    Nos, ami a migráció címkével ellátott folyamatot illeti, elég reménytelen jövőképet fest.


    muszlim nőkHa holnap teljes egészében sikerülne blokkolni a bevándorlást, vagy pluszban még a közel-keleten normalizálódna a helyzet, akkor is elég nagy bajban lennének a nagy nyugati államok, elsősorban a franciák és németek, hisz a már ott élő több millió muszlim bőséges utánpótlást biztosít a mindennapi terrorizmushoz.
    Ez ellen szinte lehetetlen védekezni, de már ennek kísérlete is elképesztően költséges lesz, még akkor is, ha valós polgárháborús helyzet kialakulásának esélye belátható időn belül csekély. A jelenlegihez hasonló terrorcselekményeknek van igen nagy esélye. Persze az érintett államok sem ülnek ölbe tett kézzel. Nyilván jelentős erőfeszítéseket tesznek a biztonság növelése érdekében, karhatalom, hadsereg, titkosszolgálat, stb. megerősítése, a törvények szigorítása, úgy általában a szabadságjogok korlátozása, a radikális politika előtérbe kerülése és a liberális demokrácia elsorvadása. És persze épülnek majd a kerítések. Úgy is mondhatnánk, hogy az Orbáni politika gyökeret ereszt a nyugati társadalmakban is.
    Nagyon más lesz ez a világ, mint amihez szoktunk, de a minimális biztonságérzet érdekében ezt a többség elfogadja, tudomásul veszi majd.
    Mindez nemzeti szinten fog megvalósulni, hisz azt biztosra vehetjük, hogy az EU nem lesz képes ezt a drámainak tűnő helyzetet a tagállamok összefogásával egységesen kezelni. Jönnek a külön utak, lásd magyar kvóta népszavazás és kerítésépítés.
    Mivel a nyugat-európai országokban élő sok milliós muszlim közösségek deportálására, elszigetelésére nincs reális esély, az anya nemzetek nem tehetnek mást, mint berendezkednek a védelemre, ami egy viszonylagos biztonságérzetet adhat. Ennek ára a liberális demokrácia lesz és a totalitárius rendszerekre emlékeztető, erősen korlátozott szabadságjogokra, "besúgó", rendőrállamra épülő társadalmi, politikai berendezkedés.
    Ebből következik az EU fokozatos gyengülése, a szabad mozgás és kereskedelem térvesztése.
    Mindez persze elképzelhetetlen költségekkel jár és a gazdaságot is erősen fékezni fogja. A népjólét fogja ezt elsőként érzékelni.
    Big BrotherA visszaszámlálás elkezdődött, ezt leállítani már nem lehet. Évtizedekkel ezelőtt, a nemzetközi, nagy politika talán tehetett volna valamit a katasztrófa megelőzése érdekében, de Amerika, a NATO a közel-keleti demokratizálási törekvéseivel pont az ellenkező hatást érte el.
    Mit jelent mindez a kelet-európai országok számára? Közvetlen terrorveszélyt aligha. A társadalmi, politikai átalakulásra pedig jó példa hazánk és Lengyelország.
    Nálunk tehát marad, sőt erősen elmélyül amit jelenleg is tapasztalhatunk.
    Hogy mindez túl pesszimista jövőkép? Remélem igen.
    Próbálok még hinni egy nyitott, élhető, demokratikus Európában. Már csak azért is, mert a kontinens egységbe tömörült állama, közösen hatékonyabban tudna fellépni a sokasodó problémákkal szemben, mint külön-külön.

    Mentés

    © 1997-2017 Kontraszt Web és Videó Stúdió. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

    Keresés