A webmester külföldre, vagy a másvilágra költözött

    5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
    A webmester külföldre, vagy a másvilágra költözött - 5.0 out of 5 based on 3 votes

    Weboldal, webáruház készítés Szegeden, nemcsak szegedieknek
    Tapasztalati tények bizonyítják, hogy a foci után, a weblap készítéshez értenek a legtöbben Magyarországon, de lehet, hogy az egész világon. Ha ebből az igen jelentősnek mondható számból kivonjuk azokat az amatőröket akik a saját vállalkozásuk weboldalát összetákolják több-kevesebb sikerrel, még mindig igen nagyszámú hivatásos weboldal készítő marad, akik ügyfeleik honlapját anyagi ellenszolgáltatás ellenében készítik el, legalább is vállalkoznak erre.

    weboldal, weblap, webáruház készítés SzegedA teljes hazai szektor szakmai felkészültségét természetesen lehetetlen reálisan megítélni, csak közvetett tapasztalatokra hagyatkozva saccolhatjuk, hogy a szolgáltatók jelentős részének munkája jócskán hagy kívánnivalót.
    Hogy ezt honnan lehet tudni?
    Először is onnan, hogy éves szinten tucatnyi olyan érdeklődő fordul meg irodánkban, akik pórul jártak korábban más weboldal készítőkkel. A leggyakrabban előforduló panaszokból állítok össze egy csokorra valót lentebb.
    - Több hónap, esetleg év alatt sem készül el a weblap, a vállalkozó nem halad a vállalt munkával, csak ígérget.
    - A weboldal készítő nem képes az előzetesen egyeztetett és vállalt funkciókat a weboldalba építeni. Ez leginkább webáruházakra jellemző. Pl. Nem lehet a termékeket kategóriákba sorolni, nem működik a bankkártyás fizetési lehetőség és szinte a végtelenségig lehetne sorolni.
    - Valamin összeveszett a megbízó és a honlap készítő vállalkozó. Ilyenkor gyakran megesik, hogy az addig elkészült weboldalt törli, elérhetetlenné teszi a webmester. Olyan esetekről is hallottam, hogy a szolgáltató a saját nevére regisztrálta a megbízó domain nevét és kemény csatákat kellett vívni a domain visszaszerzéséért.
    - A weboldal elkészülte előtt a webes szakember külföldre, vagy a másvilágra költözött. (Rosszabb esetben a jelszavakkal együtt. Elnézést a morbid viccnek tűnő példáért, de sajnos ez nem vicc!!)
    - A felsorolás elemei szabadon variálhatóak és a gyakorlatban általában ezek bonyolult kombinációi szoktak előfordulni.

    A másik tényezőcsoport, melyekből a szakmai kompetenciák hiányosságai következnek, hogy a weboldal készítés a látszat ellenére egy nagyon komplex és nehéz feladat. Annyira, hogy az országban nem lehet annyi jó szakember, mint ahányan hirdetik magukat.
    Sok éve még egy jó weboldalhoz szükség volt minimum egy programozóra és grafikusra. Ma már kevésbé, mert egy Joomla, Worpress weboldalt nélkülük is össze lehet dobni, de azért nem árt az, ha van a csapatban ehhez a két és még a további fontos szakterületekhez is értő munkatárs.
    Hazánkban az igazán jó programozók valamelyik multinál dolgoznak hatalmas fizetésekért. Őket a legtöbb webfejlesztő iroda nem tudja megfizetni, de nekik sem kifizetődő a szaktudásukat aprópénzre váltani weblap készítéssel.
    De szerencsére az ingyenes, nyílt forrású rendszerek, a Joomla, Wordpress forradalmasították a szakmát. Nem sok tanulással manapság tényleg könnyen össze tud ütni egy weboldalnak nevezhető online felületet, szó szerint bárki. Túl sokan is vannak ilyenek. De a gyakorlat azt bizonyítja, hogy ez még mérföldekre áll egy igazán profi, hatékony értékesítési felülettől. Mert az igaz, hogy egy fapados, alapfelszereltségű oldal gyorsan, könnyen elkészíthető, de a látványos, korszerű, felhasználó és keresőbarát, gazdag és értékes tartalommal rendelkező oldalt készíteni igen komoly kihívás. Ehhez már sok éves tapasztalatra van szükség. Kötelező a Joomla/Wordpress, a html, a css magas szintű, a php, mysql, a java legalább alapszintű ismerete. Ne feledkezzünk meg a grafikai alapismeretekről, a marketingről, a tartalomfejlesztésről és a keresőoptimalizálásról sem. Nos, ennyire szerteágazó képességet csak sok év alatt lehet haladó szinten elsajátítani, vagy több specialistára van szükség az adott vállalkozásban.
    Egy viszonylag egyszerű webáruház esetén is sok órányi közös konzultációra van szükség a webáruház készítője és tulajdonosa között, ahhoz, hogy egy igazán professzionális webshop legyen a végeredmény, mely a megrendelő, a vásárló igényeinek és persze a technológiai elvárásoknak, közte a Google elvárásainak is megfeleljen. Nagyon találó a megállapítás, hogy egy weboldal készítés során a semmiből lesz valami. Már amennyiben a tudást, a kreativitást és a kemény munkát semminek vesszük.
    Itt a végén kellene valami tömör, nagy okosságot írni, hogy egy laikus megrendelő hogyan tudja elkerülni a buktatókat, hogyan tud megfelelő szolgáltatót választani.
    Ez sajnos szinte lehetetlen. Az lenne ugyanis a minimum, hogy a megrendelő tudjon jól kérdezni, ehhez pedig szükség lenne legalább egy minimális szakmai ismeretre. Ha nincs kedve alaposabban elmerülni a témában, akkor a három viszonylag biztos támpontnak a referenciák, a több ajánlatkérés és az árak bizonyulnak. Tehát kérjen referenciákat és szánjon időt arra, hogy alaposan szemügyre veszi az adott referencia weboldalakat. Ha van közöttük ismerős, akkor érdemes lehet kikérni a korábbi megbízó személyes tapasztalatait. A nagyon olcsó és feltűnően drága már okot adhat a gyanakvásra. Mivel a speciális igények akár az egekbe is tornázhatják az árat, felső határt lehetelen látatlanba mondani, így inkább csak annyit mondok, hogy egy idézőjelbe rakott "átlagos" de profi weboldal reális ára 100-200 ezer Ft között mozog. A mi vállalkozásunk árai is nagyjából ebbe a sávba sorolhatóak.
    Ha szeretne jobban elmélyülni a témában, figyelmébe ajánlom az alábbi cikket, mely sok hasznos információt nyújt ahhoz, hogy a legmegbízhatóbbnak tűnő céget válassza.
    http://www.kontraszt.com/online-marketing-tippek/4-szolgaltato-helyes-kivalasztasa-online-marketing.html

    © 1997-2017 Kontraszt Web és Videó Stúdió. All Rights Reserved. Designed By JoomShaper

    Keresés