Akai GX 4000D első havi tapasztalatok

Nyomtatás
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Akai GX 4000D első havi tapasztalatok - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Lassan egy hónapja koptatom régi-új Akai gx 4000-esem üvegfejeit. Számtalan tapasztalatom, konzekvenciám legfontosabbika, hogy a fejkopástól nem kell tartani és kiszolgálják az életemet, de talán minden ötven feletti életét.
Az elektronika miatt sem aggódom, mert ha meg is adná magát valami a rendszerben, akadnak szakik akik ezt könnyűszerrel orvosolni tudják. Bár ez a mechanikáról is elmondható lenne. Ugyan a vásárlás előtt nem sokkal, Akaiban valamelyest jártas szakember átnézte és alapszinten rendberatakta a "gépjárművet", ami a műszaki vizsgán át is ment.

Meglepően szépen szól, sikerült korabeli szalagokat szereznem amelyek egyikén az eredeti, vélhetőleg lemez (Vangelis) felvétel  még mindig szinte hibátlan minőségben szól. Kaptam/vettem mindeféle márkájú/állapotú/életkorú szalagokat, melyek kisebb hányada még értékelhető minőságű, persze kizárólag csak felvételre. Érdekes, hogy a legkatasztrofálisabb állapotú polimerek felvételre még mindig használhatóak, bár nyilván nem ajánlottak, nagyon szennyezik a mechanikát, a fejet. Vettem is már fel néhány lemezt, jobb és roszabb szalagokra szintén jó/kitűnő minőségben.
Aztán jött a fekete leves. Djabe felvétel Tidalról, elképesztő nyávogás. Mivel több szalagra (gyári újra is), lemezről, Tidalról különböző előadóktól vettem fel és nem tűnt föl nyávogás ezért először szalaghibára gyanakodtam. Djabe sajnos más szalagokkal, újjal is ugyanezt produkálta. Itt már egyértelműen a mechanikára, a kuplungra terelődött a gyanú.

Tags: , ,